Despre şi pentru Bacău: ştiri, geoinformaţii, fotografii, analize și comentarii. Totul la obiect.

vineri, 7 decembrie 2012

Pe cine votăm duminică? Lista candidaţilor pe colegii.


Lista candidaţilor din colegiile băcăuane pentru alegerile de duminică:

CAMERA DEPUTAŢILOR:
Colegiul 1
Mircea Sprianu (ARD/NR), Nicu Marcu (USD/PNL), Csilla Dalma Peto (UDMR), Angela Bogea (PPDD), Cristi Manolache (PER), Ion Munteanu (PRM).
Colegiul 2
Adrian Popescu (ARD/PDL), Cosmin Necula (USL/PSD), Imre Lorant Borsi (UDMR), Vasile Cautiş (PPDD), Cristian Bunea (PER), Marinel Herciu (PRM).
Colegiul 3
Gabriel Berca (ARD/PDL), Lucian Ciubotaru (USL/PNL), Szolt Erdey (UDMR), Florin Condurăţeanu (PPDD), Mircea Coşea (PER).
Colegiul 4
Eugen Ochenatu (ARD/PDL), Lucian Şova (USL/PSD), Adrian Solomon (UDMR), Irina Ungureanu (PPDD), Eduard Constantinescu (PER).
Colegiul 5
Mihai Banu (ARD/PDL), Viorica Marcu (USL/PNL), Tiberiu Sebastian Lantoş (UDMR), Ion Melinte (PPDD), Ştefan Dragoş (PER).
Colegiul 6
Valerian Vreme (ARD/PDL), Constantin Avram (USL/PC), Lorant Janos Major (UDMR), Jănicş Gioacăş (PPDD), Cătălina Niculescu (PER), Vasile Cristea (PRM).
Colegiul 7
Iulian Busuioc (ARD/PDL), Ionel Palăr (USL/PNL), Timea Ildiko Matyas Josza (UDMR), Miron Smarandache (PPDD), Gheorghe Huluţă (PER).
Colegiul 8
Cristian Cucuian (ARD/PDL), Iulian Iancu (USD/PSD), Peter Oltean (UDMR), Răzvan Şendrea (PPDD), Constantin Găborel (PER).
Colegiul 9
Cosmin Curelea (ARD/PDL), Viorel Hrebenciuc (USL/PSD), Attila Karoly Hegyeli (UDMR), Cristinel Aioanei (PPDD), Adrian Roşca (PER).
Colegiul 10
Petrică Mihăilă (ARD/PDL), Gabriel Vlase (USL/PSD), Laurenţiu Pogar (UDMR), Ioan Dascălu (PPDD), Cezar Izvoranu (PER).

SENAT:
Colegiul 1
Constantin Drăgănuţă (ARD/PDL), Dragoş Luchian (USL/PNL), Zoltan Laszlo Fulop (UDMR), Adina Iancu (PPDD), Virgil Luca (PER), Gelu Filip (PRM).
Colegiul 2
Ion Marian (ARD/PDL), Vasile Nistor (USL/PC), Andrei Gheorghe Poka (UDMR), Vasile Ilie (PPDD), Cristi Postolache (PER).
Colegiul 3
Costel Busuioc (ARD/PDL), Dan Tătaru (USL/PSD), Zoltan Kazemer Konnert (UDMR), Florin Dănilă (PPDD), Gabriel Căsăneanu (PER).
Colegiul 4
Sorin Umbrărescu (ARD/FC), Damian Drăghici (USL/PSD), Tibor Kristaly (UDMR), Marcel Bujor (PPDD), Vasile Izvoranu (PER), Petru Cojan (PRM).

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu