Despre şi pentru Bacău: ştiri, geoinformaţii, fotografii, analize și comentarii. Totul la obiect.

miercuri, februarie 20, 2013

Ştiinţa MD Bacău - HC Odorhei 33-28

Un meci excelent pentru studenţi, care nu au lăsat nicio şansă oaspeţilor în acestă seară. Rezultatul final (33-28, la pauză 20-15) nu reflectă însă decât parţial dominarea clară din primul şi până în ultimul minut. Finalul unei partide de nota 10 este disponibil aici.

Ştiinţa MD Bacău: Tevzadze, Liszkai, Grigoras – Ghita (9), Bondar (6), Georgescu (4), Rotaru (3), Ramba (2), Da Silva (2), Dospinescu (2), Paunica (2), Novanc (2), Iancu (1), Manea, Moya, B. Voica. Antrenori: Eliodor Voica.

HC Odorhei: Varo, Ciobanu, S. Orban – Rusia (5), Florea (5), Adomnicai (4), Mihalcea (3), Kuzmanoski (3), Johansson (3), Chikovani (2), Talas (1), Campan (1), Ferenczi (1), Vlad. Antrenor: Vlad Caba.

Clasament (sursa: digisport.ro):