Despre şi pentru Bacău: ştiri, geoinformaţii, fotografii, analize și comentarii. Totul la obiect.

marți, noiembrie 12, 2013

Premii pentru sportivii Palatului Copiilor Bacău, la o competiţie de judo internaţională

Membrii Cercului de Judo de la Palatul Copiilor din Bacău au obţinut în weekend-ul trecut rezultate meritorii la o competiţie sportivă internaţională. Sâmbătă, 9 noiembrie 2013, a avut loc în Sala Sporturilor din oraşul Gura Humorului (Suceava), turneul internaţional "Cupa Bucovina", la judo, pentru categoriile de vârstă U11-U13-U15 (m+f). Sportivii Palatului Copiilor Bacău, pregătiţi şi însoţiţi de profesorii Manole Constantin şi Dorin Cruceanu, au obţinut următoarele rezultate:
- Prihoancă Fabio, U9, a câştigat locul 1 (24kg U9) şi locul 3 la o categorie superioară de vârstă, U11 (24kg).
- Radu Andreea -  locul 1 la categoria U13, 29kg, ea fiind U11 şi având mai puţine kg.
- Andronic Miruna - locul 3 (29kg, U13)
- Avărvarie Teodor - locul 3 (34kg, U13)
- Tabarcea Andrei - locul 3 (46kg, U15)
- Cioineag David - locul 5 (U11)
Stan Alexandru - locul 5 (U11)
La această competiţie au luat parte 16 echipe din judeţele Suceava, Iaşi, Neamţ, Bacău, Focşani, Braşov şi municipiul Bucureşti, dar şi două echipe din Republica Moldova şi Ucraina, care au totalizat la start aproximativ 180 de judoka.